Ogólne warunki umowne Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „JOANNA” w Kędzierzynie-Koźlu w zakresie pośrednictwa w sprzedaży towarów
- Postanowienia wstępne
- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „JOANNA”, zwanego dalej „Przedsiębiorstwem” jest działalnością gospodarczą indywidualnego przedsiębiorcy Roberta Rybak.
- Siedzibą Przedsiębiorstwa jest Kędzierzyn-Koźle a adresem ul. Łąkowa 15.
- Niniejsze Ogólne warunki umowne obowiązują wyłącznie jeśli Przedsiębiorstwo pośredniczy w sprzedaży towarów, będących własnością podmiotów trzecich (dalej zwanych „Zbywcami”) innym podmiotom, zwanym dalej „Kontrahentami”.
- Niniejsze Ogóle warunki nie obowiązują jeśli Kontrahentem jest konsument
w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
- Składanie zamówień
- Kontrahenci mogą składać zapytania dotyczące wyszukania towarów o określonych własnościach („Zamówienia”) pisemnie, transmisją faksową lub poczta elektroniczną pod adresem, numerami i adresami mailowymi wskazanymi na stronie www.pwjoanna.pl.
- Zamówienia mogą być składane na formularzu umieszczonym na stronie internetowej Przedsiębiorstwa lub w dowolnej innej formie pod warunkiem, iż Kontrahent wyraźnie wskaże, iż akceptuje i zobowiązuje się do przestrzegania niniejszych Ogólnych warunków umownych.
- Zamówienia powinny precyzyjnie wskazywać rodzaj, typ, parametry zamawianego asortymentu. Przedsiębiorstwo nie ponosi względem Kontrahenta odpowiedzialności za wskazanie mu towaru, który nie spełnia wyłącznie cech nie wskazanych w Zamówieniu.
- Do składanych zamówień i zawieranych umów pomiędzy Przedsiębiorstwem
a Kontrahentami stosuje się wyłącznie prawo polskie.
- Realizacja zamówień
- Przedsiębiorstwo poinformuje Kontrahenta o znalezieniu asortymentu
o wnioskowanych cechach w formie pisemnej, telefonicznej, faksowej lub pocztą elektroniczną wskazując wysokość przysługującego mu wynagrodzenia. - Na życzenie Kontrahenta Przedsiębiorstwo zorganizuje oględziny towarów lub rzeczy jeśli jest to możliwe bez nadmiernych trudności lub kosztów.
- Wszelkie negocjacje, ustalenia i rozmowy handlowe ze Zbywcami prowadzić będzie wyłącznie Przedsiębiorstwo.
- Kontrahent zobowiązuje się utrzymać w tajemnicy dane Zbywcy oraz istotne postanowienia umowy zbycia towaru.
- Przedsiębiorstwo poinformuje Kontrahenta o znalezieniu asortymentu
- Ochrona interesów Przedsiębiorstwa
- Kontrahent przyjmuje do wiadomości, że Przedsiębiorstwo jako pośrednik w obrocie towarami ma prawo do ochrony swoich tajemnic handlowych, obejmujących
w szczególności dane podmiotów oferujących towary poszukiwane przez Kontrahentów, zaś zawarcie umowy przez Zbywcę i kontrahenta bez pośrednictwa Przedsiębiorstwa oznacza dla tego ostatniego wymierne straty. - Kontrahent składając zamówienie lub zapytanie deklaruje lojalność i pełne poszanowanie interesów Przedsiębiorstwa, opisanych w punkcie 13., oświadczając,
iż nie nabędzie towaru, którego dotyczy Zamówienie bez korzystania z pośrednictwa Przedsiębiorstwa (bez zapłaty prowizji Przedsiębiorstwu) od wskazanego przez Przedsiębiorstwo Zbywcy w okresie 2 lat od daty złożenia Zamówienia. - Za równoznaczne z nabyciem towaru przez Kontrahenta uważa się nabycie go przez podmiot powiązany z nim gospodarczo, finansowo lub osobowo, względnie kontrolowany pośrednio lub bezpośrednio przez Kontrahenta lub też kontrolujący Kontrahenta.
- Kontrahent oświadcza, iż bez uprzedniej zgody Przedsiębiorstwa nie ujawni danych Zbywcy ani istotnych elementów zawartej umowy żadnemu podmiotowi w okresie
2 lat od daty złożenia Zamówienia. - W wypadku naruszenia istotnych postanowień umowy, służących ochronie podstawowych interesów Przedsiębiorstwa Kontrahent zapłaci Przedsiębiorstwu następujące kary umowne:
- Za prowadzenie negocjacji, ustaleń lub rozmów handlowych bez pośrednictwa Przedsiębiorstwa kare umowną w kwocie 1.000 zł za każdy taki przypadek.
- Za ujawnienie podmiotom trzecim danych Zbywcy lub istotnych elementów umowy, zawartej ze Zbywcą lub z Przedsiębiorstwem karę umowną w kwocie 2.000 zł za każdy taki przypadek.
- Za zawarcie umowy sprzedaży ze Zbywcą bez pośrednictwa Przedsiębiorstwa karę umowną w kwocie 50.000 zł
- Przedsiębiorstwo uprawnione jest do dochodzenia odszkodowania przenoszącego wysokość zastrzeżonej kary umownej aż do granic poniesionej szkody, wliczając w to
w szczególności utracone zyski z tytułu prowizji.
- Kontrahent przyjmuje do wiadomości, że Przedsiębiorstwo jako pośrednik w obrocie towarami ma prawo do ochrony swoich tajemnic handlowych, obejmujących
- Postanowienia końcowe
- W wypadku sprzeczności postanowień niniejszych Ogólnych Warunków i pisemnej umowy, zawartej z Kontrahentem, pierwszeństwo mają tej postanowienia umowy.
- W wypadku sprzeczności postanowień niniejszych Ogólnych Warunków i pisemnej umowy, zawartej z Kontrahentem, pierwszeństwo mają tej postanowienia umowy.
- Wszelkie sprawy sporne, wynikłe ze stosowania niniejszych Ogólnych warunków rozstrzygnie Sąd właściwy dla miejscowości Kędzierzyn-Koźle.
- Niniejsze Ogólne Warunki obowiązują od dnia 15 listopada 2011 r.